تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی مرکز آموزش فنی وحرفه ای خلیل آباد

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان خلیل‌آباد گفت: کارگران در جامعه در صف اول تولید و ارائه خدمت قرار دارند.


به گزارش خبرگزاری فارس از خلیل‌آباد، حسین نوری صبح امروز در جمع مدیران تعاونی‌های این شهرستان اظهار داشت: مدیران کارگاه‌ها و شرکت‌ها باید قدر دوران خدمت خود را بدانند و با برنامه‌ریزی مناسب از فرصت‌ها بهترین استفاده را داشته باشند.

وی با اشاره به استعداد شهرستان خلیل‌آباد گفت: در شهرستان خلیل آباد 6 هزار هکتار باغات انگور وجود دارد که سالیانه 150 هزار تن انگور در ارقام مختلف تولید می‌شود.

وی با گرامیداشت هفته کارگر و دست‌مریزاد به کارگران افزود: کارگران در جامعه در صف اول تولید و ارائه خدمت قرار دارند.

نوری بیان کرد: براساس سیاست‌های دولت در بحث ایجاد کار و کسب و کار خانگی شهرستان خلیل‌آباد سال گذشته با 3.5  میلیارد تومان اعتبار داشتیم بیش از 2 هزار نفر شغل ایجاد شد که 75 درصد از سهم در نظر گرفته شده استان افزایش داشته‌ایم.

نوری اولویت کاری سال جاری را در کنار فعالیت‌های مربوط به حوزه کار و تعاون، بحث کشاورزی و توجه به تعاونی‌های کشاورزی دانست و گفت: مدیران شرکت‌های تعاونی کشاورزی با کار جدی‌تر از قبل و با برنامه‌ریزی لازم در راستای تولید و استفاده از تمام ظرفیت تلاش کنند. 

زهرا حسین‌زاده، مدیرعامل شرکت تعاونی تولیدی نوآوران که در زمینه خیاطی و دوخت لباس فعالیت دارد، نیز گفت: در حال حاضر 12 نفر خانم در این تعاونی به فعالیت مشغول هستند که در صورت اختصاص اعتبارات می‌توانیم تولید خود را بیش‌تر کنیم و از طرفی هم نیروی بیش‌تری را به کار بگیریم.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا با کار بهتر تولید خود را بیش‌تر کنیم، اظهار داشت: در حال حاضر به طور هفته‌ای 500 دست لباس را به فروشگاه طرف قرارداد در تهران ارسال می‌کنیم.

وی بر تأمین مواد اولیه و افزایش نقدینگی این تعاونی تأکید کرد.

علی شعبانی مدیرعامل شرکت ایران رشته خلیل‌آباد نیز گفت: وظیفه داریم در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی فعالیت‌های خود را از دل و جان افزایش دهیم.

شعبانی با علام اینکه این تعاونی نیاز مبرم به حمایت کارخانجات آرد، در تحویل به موقع آرد را دارد، افزود: ماهیانه این شرکت 40 تن صادرات ماکارونی و 3 تن رشته آش به کشورهای افغانستان، عراق، ترکمنستان را دارد که در صورت افزایش نقدینگی تلاش ما تولید بیش‌تر و صادرات بیش‌تر این اقدام غذایی به کشورهای مذکور است.

شعبانی با بیان اینکه 30 نفر نیروی کار در این کارخانه مشغول به کار هستند، با تبریک هفته کار و کارگر گفت: کارگران زحمت‌کش‌ترین قشر جامعه هستند.