تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی مرکز آموزش فنی وحرفه ای خلیل آباد

جلسه هماهنگی آموزش مهارت در قالب تفاهم نامه با کمیته امداد شهرستان خلیل آباد

جلسه هماهنگی اجرای دوره های آموزش مهارت در قالب تفاهم نامه با کمیته امداد شهرستان خلیل آباد برگزار گردید.

با حضور خبازی رئیس مرکز آموزش فنی وحرفه ای کاشمر ، خانم رحمانی مسئول آموزش کاشمر و آقای رجبیون مسئول آموزش مرکز خلیل آباد در روز یکشنبه مورخ 23/7/96 جلسه هماهنگی با کمیته امداد شهرستان خلیل آباد  در دفتر مدیریت محترم کمیته شهرستان خلیل آباد برگزار شد .

آقای حسین پور رئیس کمیته امداد خلیل آباد ضمن خیر مقدم  به حاضرین و تشکر از همکاری های مرکز آموزش فنی و حرفه ای با تاکید بر ادامه همکاری ها گفت : آموزش های فنی و حرفه ای راهکاری مناسب برای ایجاد اشتغال و خودکفایی مددجویان می باشد لذا ایجاد زمینه های همکاری بین کمیته امداد و آموزش فنی و حرفه ای بسیار ضروری و مهم می باشد  و با توجه به سابقه همکاری های گذشته و رضایت طرفین ، امیدواریم که این روند ادامه یابد .

خبازی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای کاشمر و خلیل آباد نیز ضمن تشکر از همکاری کمیته و همچنین همکاری های گذشته و تاکید این روند خواستار تعامل بیشتر امداد در زمینه ارائه خدمات آموزش مهارت به متقاضیان شهرستان شد.

در این جلسه  نسبت به رفع بعضی کاستیها و نواقص  تبادل نظر و هماهنگی های بیشتر انجام گردید و مقرر شد دوره هایی با تشخیص و معرفی کمیته امداد در رشته های مورد نیاز توسط مرکز آموزش فنی و حرفه ای خلیل آباد  برگزار شود

تقدیر و تشکر مدیر کل از کارکنان مراکز کاشمر و خلیل اباد


رضایت و تقدیر هیات بازدید کننده عالی رتبه سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور از مراکز کاشمر و خلیل اباد
در مورخه  96/7/17

سالانه 1.5 میلیون نفر در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای کشور آموزش می‌بینند

معاون سازمان فنی و حرفه‌ای کشور در گفت‌وگوی تفصیلی با فارس:
سالانه 1.5 میلیون نفر در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای کشور آموزش می‌بینند
معاون آموزش سازمان فنی و حرفه‌ای کشور گفت: سالانه 1.5 میلیون نفر در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در رشته‌های مختلف آموزش‌ها و مهارت‌ها را فرامی‌گیرند، پیش‌بینی ما این است که تنها 30 درصد آموزش‌دیدگان جذب بازار کار می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای که نقش مهمی در افزایش اشتغال، تشکیل سرمایه انسانی باتربیت نیروهای ماهر موردنیاز بازار، بهبود فضای کسب‌وکار و استفاده بهینه از فرصت‌ها دارد عامل رشد و توسعه اقتصادی و حل معضل بیکاری دارد، شرکت‌کنندگان در دوره‌های مختلف آموزشی در این مراکز در مدت‌زمان کوتاهی با استفاده از آموزش‌های علمی و صرف تجربه عملی حرفه مورد نظر را فرامی‌گیرند و در صورتی‌ که این آموزش و یادگیری بر اساس نیاز جامعه باشد جذب بازار می‌شود، در این راه سازمان فنی و حرفه‌ای کشور به دنبال این است با نیازسنجی منطقه‌ای بتواند گام‌های اساسی درزمینه آموزش و مهارت آموزشی افراد بیکار در شهرستان‌های مختلف متناسب با نیاز آن بردارد.

مدیر کل نیروی انسانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای مطرح نمود

مدیركل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور خبر داد

بلا تکلیفی بیش از یک میلیون نفر نیروهای قراردادی در کشور

مدیركل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای كشورگفت: به همراه کارکنان قراردادی سازمان فنی و حرفه ای، بیش از یک میلیون نفر نیروهای قراردادی در ایران، بلاتکلیف هستند که تاکنون هیچ گونه مجوزی برای تبدیل وضعیت در اختیار سازمان قرار نگرفته است.

 
علی فروزش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خلیل‌آباد با اشاره به اینکه کل  نیروهای قراردادی سازمان فنی و حرفه‌ای،  4435 نفر هستند که تاکنون 218 نفر از ابتدای سال  از وضعیت قراردادی به استخدام پیمانی تبدیل وضع یافته‌اند، اظهار داشت: به همراه  کارکنان قراردادی سازمان فنی و حرفه ای، بیش از یک میلیون نفر نیروهای قراردادی در ایران، بلاتکلیف هستند که تاکنون هیچ گونه مجوزی برای تبدیل وضعیت در اختیار سازمان قرار نگرفته است.

وی با اشاره به برنامه‌های سازمان فنی و حرفه‌ای در سال جاری، ادامه داد: این سازمان، امسال با دو رویکرد تقاضا محوری و تقویت بخش خصوصی کار خود را پیش گرفته است.

مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور متذکر شد: امسال سازمان بر اساس آموزش‌های تقاضا محور حرکت می‌کند، در این راستا، با دستگاه‌های خدماتی و صنوف مختلف قرارداد بسته می‌شود و به سمتی می‌رویم که آموزش‌های مهارتی که بازار کار دارد را آموزش داده شود.

فروزش با اشاره به تقویت بخش خصوصی، بیان کرد:  آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نسبتا سنگین شده و باید بخش خصوصی را با دادن مشوق‌های لازم تشویق کنیم که در حوزه آموزش‌های مهارتی ورود پیداکنند.

وی ادامه داد: در هر شهرستانی که بخش خصوصی در حوزه آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای قدم بردارد، حمات لازم را انجام می‌دهیم.

بازدید مسئولین ارشد سازمان فنی وحرفه ای از مرکز خلیل آباد


بازدید مسئولین ارشد سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به همراه مسئولین آموزش و اداری و پشتیبانی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای خراسان رضوی در روز دوشنبه مورخ 17/7/96از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان خلیل آباد

مطابق برنامه اعلامی ، روز دوشنبه مورخ 17/7/96  آقایان علی فروزش مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی ، سید علی موسوی معاون آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به همراه عزت اله اردشیری مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و توسعه فناوری اطلاعات و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از مرکز آموزش فنی و حرفه ای خلیل آباد بازدید نمودند.

در این بازدید کارگاه های آموزشی مرکز و همچنین بخش اداری  مرکز خلیل آباد مورد ارزیابی معاون آموزشی سازمان و هیات همراه قرار گرفت .

در این بازدید ، خبازی رییس مراکز آموزش فنی و حرفه ای کاشمر و خلیل آباد  گزارشی در خصوص عملکرد مرکز خلیل آباد در ششماهه اول سال جاری ارائه نمود .

لازم به یاد آوری است ، مسئولین آموزش و اداری و پشتیبانی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای خراسان رضوی تیم بازدید کننده را همراهی می نمودند . 

کارفرمای خبازی شهر کندر خلیل‌آباد به‌عنوان کارفرمای منتخب و نمونه در استان خراسان رضوی معرفی شد


رضا خطایی در نشست با اصحاب رسانه شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: در سطح چهار استان چندین کارگاه وجود داشته است که کارفرمای خلیل‌آبادی به‌عنوان کارفرمای منتخب و نمونه در استان خراسان رضوی معرفی شد.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: کارگاه‌های سطح شهرستان بر اساس تعداد کارگران شاغل در آن‌ها به 4 سطح تقسیم‌بندی می‌شوند که سطح 4 به کارگاه‌هایی که بین یک تا 5 نفر کارگر داشته باشند گفته می‌شود.

رئیس تأمین اجتماعی خلیل‌آباد بابیان اینکه انتخاب کارفرماهای نمونه نیز شاخص‌های متعددی دارد که توسط کمیته ارزیابی استانی بررسی می‌شود، تصریح کرد: ارسال لیست حق بیمه در موعد مقرر، عدم تعدیل نیروی انسانی، افزایش رشد بیمه‌شدگان نسبت به گذشته، رعایت استاندارهای ایمنی و بهداشتی در محل کار، حفظ و صیانت از نیروی انسانی شاغل  و عدم بدهی به سازمان ازجمله مهم‌ترین شاخصه‌های انتخاب کارفرمای نمونه است.

وی در ادامه اذعان کرد: از شهرستان خلیل‌آباد 2 نفر در سطح 3 و 4 معرفی‌شده‌اند که در استان بر اساس آیتم‌های موجود فاطمه عباسپور سرپرست کارگاه خبازی در شهر کندر به‌عنوان کارفرمای منتخب و نمونه سطح چهار استان خراسان رضوی در سال 95 در حوزه تأمین اجتماعی انتخاب شد.

خطایی در پایان بابیان اینکه  کارفرمایانی که بتوانند شاخص‌های انتخاب کارفرمای نمونه را رعایت کنند حتماً در سال 96 به‌عنوان نمونه و منتخب به استان معرفی می‌شوند، عنوان کرد: تعداد بیمه‌شدگان اصلی در شهرستان خلیل‌آباد بیش از ۵ هزار هست که با احتساب خانواده‌های آنان قریب به ۱۳ هزار نفر تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند.

گزارش تصویری از سفر وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی به کاشمر

      

وزیر تعاون : فنی و حرفه ای راه نجات کشور هست.

دکتر ربیعی وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در کاشمر گفت :
《فنی و حرفه ای راه نجات کشور است.》

در جلسه ظهر روز جمعه مورخ 96/7/14 که با حضور دکتر ربیعی وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی به شهرستان کاشمر  که ایشان را جناب سازگار نژاد رئیس سازمان آموزش فنی فنی و حرفه ای کشور و جناب افشین رحیمی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای و مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی و همراهی نمودند با حضور فرمانداران شهرستانهای خلیل آباد و بردسکن و مسئولین این دو شهر گفت :
هیچ منطقه ای در کشور  توسعه و پیشرفت نکرده است مگر اینکه یک تیم هماهنگ و یا کانون توسعه آن شهر کار کردند.

وزیر تعاون گفت : ما با سیاست اشتغال در حال حرکت هستیم . و الان سیاست تولید و رشد در حال اجرا میباشد.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در کاشمر گفت :
《فنی و حرفه ای راه نجات کشور هست. 》.شما هم در فنی و حرفه ای کمک نمایید هر اندازه که هستید مجموعه خود را غنی سازی نمایید.. 

ربیعی در ادامه گفت :
دوست و همکار ما و رئیس مرکز کاشمر مطالبات زیادی از ما کرد.

وی افزود:
《فنی و حرفه ای راه نجات کشور هست. 》.شما هم در فنی و حرفه ای کمک نمایید هر اندازه که هستید مجموعه خود را غنی سازی نمایید..

در خصوص جذب مربیان عنوان کرد :
ما قصد کوچک کردن دولت را داشتیم اما دولت را 5000 بزرگ کردیم .
ما اینها را می بایست خرید خدمت میکردیم .
ایشان گفتند: فنی و حرفه ای را باید تقویت کنیم .یک سری تجهیزات گرانقیمت هست که ما با تامین نماییم .
آلمان در جنگ جهانی دوم نابود شد ، ولی مهارت نیرها نجاتش داد.
تمام کشورهای صنعتی با نیروهای ماهر رشد کرده اند.آنها مدارسی که درست کردند ، نخبه هایی که آوردند ، نخبه های مهارتی بودند.
خوشبختانه نخبگان ما هم اقدام نموده اند امل متاسفانه نخبه های ما مهارتی نیستند.

@khalilabadtvto

رئیس مرکز کاشمر و خلیل اباد در حضور وزیر تعاون و کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای عنوان کرد

ابوالفضل خبازی رئیس مراکز آموزش فنی و حرفه ای کاشمر و خلیل آباد در جلسه ظهر جمعه مورخ 96/7/14 که با حضور دکتر ربیعی وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی و سازگار نژاد رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و جناب آقای رحیمی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای و دیگر همراهان وزیر و با حضور فرمانداران شهرستانهای کاشمر ،خلیل آباد و بردسکن و دیگر مسئولین 3شهرستان برگزار شده بود عنوان کرد:

رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه ای ،توانمند سازی و ارتقاء مهارت افراد است .

 خبازی گفت : در راستای اشتغال با توجه به نیاز هر منطقه سازمان ، آموزش  را در دو بخش دولتی و خصوصی دنبال می کند.در حوزه آموزشهای ثابت و روستایی ،حوزه ندامتگاه ،حوزه آموزش دانشجویان ، همچنین تفاهمنامه هایی که با کمیته امداد امام و بهزیستی و بسیج سازندگی دارد که این رسالت را دنبال می نماید.

رئیس مراکز کاشمر و خلیل آباد گفت :
با توجه به وضعیت منطقه ، در حوزه صنایع تبدیلی ،صنایع اسانس گیری ، صنایع بسته بندی خشکبارو فراوری آنها نیازمند تجهیزات و کارگاههای آموزشی هست که این کمبود کاملا محسوس می باشد. این مورد بصورت مکتوب به اداره کل و سازمان نیز اعلام شده است . برای تجهیز و راه اندازی  این کارگاهها  برآوردی ریالی  انجام گرفته  300 میلیون می باشد.

خبازی عنوان کرد :
یکی از رشته های مادر که مورد نیاز شهرستان میباشد و در منطقه موجود نم باشد  《کارگاه تاسیسات سرمایشی و گرمایشی 》هست که برآورد ریالی آن انجام شده و به اطلاع مدیر کل محترم و سازمان نیز رسیده است . و در صورت نظر مساعد میتوان در زمینه توانمند سازی و اشتغال و اصناف و صنایع اثر گذار باشد.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای کاشمر در ادامه مطرح کرد : یکی از دغدغه ها و رکن اساسی آموزشی در سازمان آموزش فنی و حرفه ای نیروی انسانی و مربیان توانمند این سازمان هستند. با توجه به تبدیل وضعیت مربیان و عدم پست خالی در منطقه عملا امکان جذب آنها وجود ندارد ،مربیان به سایر دستگاههای اجرایی منتقل میشوند که این معضلی شده برای شهرستان و سازمان
که باید در جهت رفع مشکل اقدام لازم انجام گردد .

خبازی در ادامه مطرح کرد :
در بخش خصوصی 27 آموزشگاه در شهرستانهای کاشمر و خلیل آباد در رشته های مختلف فعال می باشند .و متاسفانه بسته حمایتی برای این آموزشگاهها در خصوص بروز رسانی تجهیزات تعریف نشده است . و این اولویت تسهیلات به مناطق محروم تعلق گرفته و عملا شهرستانیها از این بخش استثنا شده اند.

خبازی در خصوص مرکز آموزش فنی و حرفه ای بردسکن نیز گفت :
ناب وزیر محترم ، استارت پروژه ساختمان مرکز بردسکن از سال 91 زده شده و متاسفانه هنوز در مرحله فوندانسیون باقی مانده است . که در خواست آن از سوی مرکز بردسکن تحویل جناب دکتر بنیادی نماینده محترم و فرمانداری محترم شهرستان اقدام شده  که به  خدمتتان ارائه گردیده است .
وی فزود ، با توجه به بعد مسافت ،وضعیت منطقه و پراکندگی روستاها و جمعیت اهتمام به آغاز و پروژه مرکز ضروری می باشد.

خبازی در ادامه صحبتهای خود  عنوان کرد اولین آموزشگاه مجازی کشور در حوزه فناوری اطلاعات توسط آموزشگاه نامیران بردسکن اقدام و در حال اجراست که متاسفانه با توجه به هزینه های انجام شده توسط آموزشگاه به علت عدم امکان ثبت نام از سراسر کشور بعلت عدم بستر سازی و ایجاد زیر ساخت ، با محدودیت ثبت نام فقط 3 شهرستان کاشمر و خلیل آباد و بردسکن مواجه شده است . که در صورت رفع مشکل فوق سبب اشتغالزایی و سوددهی برای آموزشگاه و منطقه خواهد شد .

@khalilabadtvto

درخواست فرماندار خلیل آباد از وزیر تعاوندکتر شاکری فرماندار خلیل آباد در جلسه 96/7/14  با حضور  وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در کاشمر ، درخواست ایجاد نمایندگی و مستقل شدن مرکز آموزش فنی و حرفه ای خلیل آباد شد.

@khalilabadtvto

تبریک هفته نیروی انتظامی


بی تردید امنیت و آرامش امروز ، مدیون فداکاری ها و فعالیت های شبانه روزی نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی است که در سایه تلاش و مجاهدت آنان ، فضایی امن و مناسب برای رشد و توسعه استان مهیا شده است.

مرکز آموزش فنی و حرفه ای خلیل آباد ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی، مراتب تشکر و قدردانی خود را از خدمات شجاعانه، حضور  و جانفشانی‌های فرماندهان و کارکنان خدوم و زحمتکش نیروی انتظامی ایران عزیز بویژه  شهرستان خلیل آباد عرض می‌نماییم.

 @khalilabadtvto

تهیه بزرگترین حلوا در کاشمر توسط آنوزشگاه اقاقیا
تهیه بزرگترین حلوا در کاشمر ( ۲۵ متر طول و ۵۰۰ کیلوگرم وزن ) توسط مجتمع آموزشی اقاقیا به مدیریت خانم سرکشیکی ؛ جهت مراسم شام غریبان در تکیه حیدری شهر کاشمر

@khalilabadtvto

كسب رتبه اول فناوری طراحى گرافیك استان خراسان رضوی در المپیاد بین المللى ملى مهارتكسب رتبه اول فناوری طراحى گرافیك استان خراسان رضوی در المپیاد بین المللى ملى مهارت برای دومین سال متوالى توسط جوان كاشمرى"على رمضانى"

@khalilabadtvto

اطلاعیه : مراسم هفتمین روز درگذشت مادر همکارمان

اطلاعیه

با سلام و درود :

کانال " مرکز آموزش فنی و حرفه ای خلیل آباد " با هدف اطلاع رسانی از شرایط و زمان ثبت نام و اعلام به موقع شروع دوره های مرکز و اعلام زمان برگزاری آزمونهای مرکز  ایجاد گردیده است .
ضمن عضویت در کانال مرکز  به نشانی :

khalilabadtvto@
 
با ارائه انتقادات و پیشنهادات خود ما را در این راه همراه باشید..

#کانال مرکز آموزش فنی و حرفه ای

khalilabadtvto@

کل صفحات :2
1
2